fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Porażenie ErbaPorażenie Erba leczenie

Najczęściej do porażenia Erba dochodzi na skutek przedłużającego się porodu naturalnego ze względu na masę urodzeniową dziecka. Między innymi z tego powodu makrosomia płodu jest jednym ze wskazań do cesarskiego cięcia. Nierzadko może dojść do uszkodzenia poprzez zastosowany chwyt, czy też użycie kleszczy bądź próżnociągu. Zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się, czy za trwały uszczerbek na zdrowiu Twojego dziecka, odpowiada placówka medyczna. Należy rozważyć, czy specjalista mógł przewidzieć wystąpienie takiego skutku i wdrożyć odpowiednie postępowanie.

Porażenie Erba – stopień uszkodzenia

Porażenie Erba (bądź też  porażenie Erba-Duchenne’a) to uszkodzenie nerwów splotu ramiennego. Może dojść do zdiagnozowania niedowładu, jak i zerwania. Stopień ciężkości jest niewątpliwie zależy od tego, w jaki sposób i w jakim stadium doszło do porażenia. Wszystko zależne jest od poziomu upośledzenia funkcji górnej części ramienia oraz dobranej formy leczenia. Stan dziecka niewątpliwe może ulec poprawie.

Porażenie Erba wiąże się z takimi problemami, jaki:

  • Niedowład ramienia (pełny bądź częściowy)
  • Pozbawieniem funkcji czuciowych, czy też motorycznych
  • Drętwienie ramienia oraz zmniejszona siła ucisku w dłoni
  • Przesunięcie uszkodzonego ramienia do przodu, czy też jego bezwładny zwis

Należy podkreślić, że w leczeniu porażenia typu Erba najważniejszy jest czas. Szybkie postawienie diagnozy i podjęcia odpowiednich kroków może poprawić, a nawet i przywrócić sprawność.

Więcej o porażeniu splotu barkowego typu Erba – kliknij!

Porażenie Erba leczenie

Wśród metod leczenia należy wskazać na fizjoterapię, rehabilitację oraz środki farmakologiczne oraz inne bla bla bla. Stosuje się indywidualnie dobrane formy zabiegów fizjoterapeutycznych.  Wszelkie masaże, ćwiczenia i inne regularne zabiegi mają ogromny wpływ na przywrócenie prawidłowych funkcji. Pomagają one rozwinąć mięśnie znajdujące się w okolicy uszkodzenia. W porażeniu Erba stosuje się także farmakologię. Zalecane są leki przeciwbólowe i rozluźniające mięśnie, aby ograniczyć ból związany z przykurczami.

Indukcja porodu, manewry położnicze

Kolejnym etapem, który wpływa na możliwość pojawienia się dystocji barkowej jest indukcja porodu. Takie działanie ma za zadanie przyśpieszyć akcję skurczową, gdy dalsze oczekiwanie naturalnego postępu stanowi zagrożenie. Wśród metod należy wyróżnić metody farmakologiczne i mechanicznie. Brak wcześniejszego wskazania do cesarskiego cięcia skutkuje koniecznością podjęcia innego działania. Ten czynnik uzależniony jest od doświadczenia lekarza, od znajomości najbezpieczniejszych rozwiązań i kolejności ich jak najmniej dotkliwego stosowania. W tym celu stosuje się adekwatne do sytuacji manewry.

Trudno jednak jednoznacznie wskazać, jakie postępowanie jest zawsze słuszne. Dystocja barkowa to niewątpliwie wyzwanie dla lekarzy. Muszą oni dostosować postępowanie do indywidualnej sytuacji matki i dziecka. W takich momentach każda sekunda ma znaczenie, a niestety teoretyczna wiedza nie zawsze może mieć swoje skuteczne zastosowanie. Należy również wskazać, że samo zastosowanie znieczulenia zewnątrzoponowego może nieść za sobą nieoczekiwane skutki. Każda operacja, ingerencja to jednocześnie możliwość wystąpienia naturalnego powikłania ale także błędu po stronie lekarza.

Niestety, niekiedy konieczne jest wdrożenie leczenia chirurgicznego. Zdrowy nerw pobiera się z okolic mięśnia, który nie jest tak intensywnie używany.  Operacja powinna zostać przeprowadzona przed upływem 3 miesięcy od momentu doznania uszkodzenia. Na tym etapie rozwoju układu nerwowego może ona przynieść oczekiwane rezultaty. Nie da się jednak ukryć, iż jak każda operacja niesie za sobą ryzyko wystąpienia pewnych powikłań. Lekarze właśnie z tego powodu czekają z podjęciem tej decyzji. Tym samym, należy podkreślić, iż większości dzieci powraca do zdrowia bez konieczności użycia skalpela i innych.

Gdzie szukać pomocy?

Bez wątpienia przy zdiagnozowaniu porażenia typu Erba najważniejsze jest szybkie i adekwatne leczenie jak inne istotne metody działania, przy tym wydaje się. Nie da się ukryć, iż fizjoterapia czy rehabilitacja wymaga nakładu pieniędzy.

Jeżeli przypuszczasz, iż w Twoim przypadku doszło do błędu okołoporodowego i jest to przyczyną obecnych problemów Twojego dziecka, zadzwoń. Skorzystaj z bezpłatnej analizy dokumentacji medycznej, aby poznać prawdę – możesz ukarać winnych i uzyskać godną rekompensatę za doznaną krzywdę. Być może za niepełnosprawność Waszego dziecka odpowiadają lekarze i źle przeprowadzony poród.

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań naszym prawnikom. Zespół prawny Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych posiada odpowiednie doświadczenie i dokłada wszelkich starań, aby rzetelnie ocenić czy doszło do błędy lekarskiego podczas porodu.

Skontaktuj się z naszymi prawnikami w celu uzyskania darmowej konsultacji prawnej:

  • Opowiedz nam swoją historię, a my przeanalizujemy Twoją dokumentację medyczną, a następnie ocenimy, czy lekarz popełnił błąd medyczny podczas porodu.
  • Nasze konsultacje prawne są bezpłatneNie musisz nic płacić z góry.
  • Korzystając z naszych usług zapewniasz swojej rodzinie bezpieczną przyszłość.
  • Uzyskane odszkodowanie pokryje koszty leczenia, oraz zapewni środki na utrzymanie Ciebie i Twoich najbliższych.
  • Pomożemy Ci uzyskać rekompensatę za krzywdę, a także odszkodowanie, które umożliwi pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Twojego dziecka.

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!