fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Nie bój się rozpocząć walki o sprawiedliwość i odszkodowanie za błąd przy porodzie. Jesteśmy po to, aby Ci pomóc. Zaufało nam wielu rodziców dzieci, u których zdiagnozowano niedotlenienie okołoporodowe

Mieliśmy Przyjemność Pomóc Wielu Wspaniałym Rodzinom

porod kleszczowy wplyw na dziecko

250 000 zł

porażenie splotu barkowego

przy porodzie

porod kleszczowy wplyw na dziecko

300 000 zł

niezdiagnozowanie rozszczepu kręgosłupa u płodu w okresie prenatalnym

porod kleszczowy wplyw na dziecko

800 000 zł

upośledzenie psych-ruchowe w wyniku niedotlenienia dziecka przy porodzie

porod kleszczowy wplyw na dziecko

1 200 000 zł

mózgowe porażenie dziecięce na skutek zbyt późnego

wykonania CC

porod kleszczowy wpływ na dziecko

Zrób 4 kroki, aby zabezpieczyć swoje prawa i uzyskaj godne odszkodowanie

porod kleszczowy wplyw na dziecko
porod kleszczowy wplyw na dziecko
porod kleszczowy wplyw na dziecko
porod kleszczowy wplyw na dziecko

Czy wiesz, że poród kleszczowy może mieć negatywny wpływ na dziecko, nawet nieodwracalne zmiany neurologiczne…?

Poród kleszczowy

 • Do porodów kleszczowych dochodzi w przypadku około 5% wszystkich ciąż.

 • Czy Twojemu dziecku podczas porodu spadało tętno i przyszło na świat w zamartwicy urodzeniowej?

 • Kleszcze porodowe są metalowym przyrządem. Swoim wyglądem przypominają dwie łyżki połączone ze sobą zawiasem. Podczas zabiegu, łyżki kolejno umieszcza się w kanale rodnym, gdy obejmą główkę dziecka są zaciskane. Za ich pomocą lekarz w czasie skurczu przesuwa dziecko w stronę ujścia kanału rodnego. Wyjęcie noworodka trwa zazwyczaj dwa do trzech skurczy partych.

 • Poród kleszczowy jest stosowany jedynie, gdy szyjka macicy jest w pełni rozwarta i odpłynęły wody płodowe, a kobieta nie jest w stanie efektywnie przeć lub gdy rodząca ma wadę serca.

 • Ginekolog decyduje, by jak najszybciej zakończyć poród i pomóc dziecku wydostać się na świat za pomocą kleszczy, gdy istnieje ryzyko niedotlenienia lub skurcze macicy są zbyt częste i silne oraz niekorzystnie wpływają na dziecko.

 • Do porodu kleszczowego dochodzi zazwyczaj wtedy, gdy konieczne jest ratowanie życia matki i dziecka, a na cesarskie cięcie jest już za późno, gdyż główka dziecka znajduje się w kanale rodnym. Dzieje się tak w drugim okresie porodu, kiedy wydobycie płodu przez nacięcie powłok brzusznych, a co za tym idzie wykonanie cesarskiego cięcia jest już niemożliwe.

 • Warunkiem koniecznym do użycia kleszczy przy porodzie jest odpowiednie ułożenie główki dziecka w kanale rodnym. Jeżeli częścią przodującą nie jest główka dziecka, lecz inna część ciała, kleszcze położnicze nie mogą być użyte.

Poród kleszczowy – wpływ na dziecko:

 • Po porodzie kleszczowym dziecko może mieć siniaki, odkształcenia na główce i otarcia. Mogą również wystąpić pęknięcia czaszki, uszkodzenie nerwu twarzowego albo porażenie splotu barkowego, jak również stosunkowo rzadkie krwiaki i krwawienia wewnątrzczaszkowe. Jeżeli do nich doszło konieczne jest wykonanie USG główki dziecka.

 • U rodzącej kobiety zdarzają się powikłania po porodzie kleszczowym. Najczęściej dochodzi do urazów mięśni miednicy, szyjki macicy, pęknięcia pochwy, uszkodzenia zwieracza odbytu, trudności z nietrzymaniem moczu, kału.

 • Istnieje kilka przyczyn użycia kleszczy podczas porodu. Lekarz może zdecydować o zastosowaniu porodu kleszczowego, gdy poród przedłuża się i stanowi zagrożenie dla matki oraz  istnieje zagrożenie zamartwicy dziecka. Lekarz podejmuje decyzję o porodzie zabiegowym, gdy dochodzi do niedotlenienia dziecka, występuje nieprawidłowa czynność serca lub następuje wypadnięcie pępowiny albo kiedy odeszły zielone wody płodowe.

 • Poród kleszczowy, przeciwwskazania: niska masa dziecka, brak możliwości urodzenia drogami natury, kiedy dziecko jest za duże w stosunku do miednicy matki lub kiedy jest nieprawidłowe położenie płodu (poprzeczne).