błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Błąd w sztuce lekarskiej przy porodzie Poród to niewątpliwie niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej matki. To piękny moment, w którym witamy na świecie nasze maleństwo. Niestety poród nie zawsze przebiega prawidłowo i kończy się pomyślnie. Niekiedy dochodzi do poważnych zaniedbań i błędów z winy lekarza, których zdecydowanie można było uniknąć. Często skutkują one poważnym Czytaj dalej »

Rzucawka – poważne zagrożenie dla ciąży Rzucawka to innymi słowy napad drgawek i/lub wystąpienie śpiączki u pacjentki, u której wystąpił stan przedrzucawkowy. Stan ten stanowi zagrożenie dla życia matki i dziecka. Zignorowanie objawów, bądź brak reakcji z pewnością może stanowić błąd ze strony lekarza. Zadzwoń do nas, jeżeli masz wątpliwości, co do diagnozy specjalisty, która Czytaj dalej »

Wskazania do cesarskiego cięcia Wskazania do cesarskiego cięcia – co warto wiedzieć? Cesarskie cięcie jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na rozcięciu powłok brzusznych i macicy w celu wyjęcia dziecka. Wykonuje się go zazwyczaj wówczas, gdy poród naturalny jest niemożliwy lub istnieją przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Cesarskie cięcie wykonuje się najczęściej z powodu zakażenia wewnątrzmacicznego, zaburzeń tętna Czytaj dalej »

Odklejenie kosmówki – dlaczego jest niebezpieczne? Odklejenie kosmówki ( odklejenie łożyska ),jeśli jest przedwczesne, stanowi bardzo poważne zagrożenie zarówno dla życia dziecka, jak i rodzącej. Jeśli Ty jako matka doświadczyłaś sytuacji, kiedy podczas ciąży nastąpiło odklejenie łożyska i nie otrzymałaś na czas odpowiedniej pomocy medycznej, wskutek czego utraciłaś ukochane dziecko, to jesteśmy po to, żeby Czytaj dalej »

Wysokie ciśnienie w ciąży – osierocone dziecko Wysokie ciśnienie w ciąży może doprowadzić do tragedii. Oto historia samotnego taty, który poprosił nas o pomoc (klient zgodził się na publikację listu):  „To była upragniona i długo wyczekiwana ciąża. Aż 13 lat staraliśmy się o dziecko i szczerze mówiąc traciliśmy już nadzieję. Dokładnie pamiętam ten dzień, gdy Czytaj dalej »

Gojenie rany – czy zawsze personel medyczny odpowiada za zakażenie? Gojenie rany to skomplikowany proces, na który ma wpływ wiele czynników. Rany dzielą się na chirurgiczne i niechirurgiczne. Oczywiście w obu typach mamy do czynienia z procesem gojenia. Różnica polega na tym, że przy cięciu chirurgicznym dochodzi do rychłozrostu, zaś przy ranie niechirurgicznej spotkamy się Czytaj dalej »

Zespół alkoholowy płodu FAS Zespół alkoholowy płodu FAS – z czym się wiąże? Jak uchronić dziecko przed FAS? Alkohol to niewątpliwie jednak z najbardziej powszechnych używek na świecie. Każda osoba, która po niego sięga zdaje sobie sprawę, iż wpływa on negatywnie na zdrowie. Zaryzykujemy stwierdzeniem, iż większość jednak nie dopuszcza do siebie takiej informacji, do Czytaj dalej »

Konflikt serologiczny – potencjalnie groźny stan dla płodu  Konflikt serologiczny – co zagraża Twojemu dziecku? Ludzka krew nie jest u wszystkich taka sama. Grupy krwi różnią się między sobą rodzajem cząsteczek, które są obecne w błonach komórkowych erytrocytów. Jeżeli na erytrocycie potwierdzi się obecność antygenu D, uznaje się, że układ Rh jest dodatni, jeżeli go Czytaj dalej »

Cholestaza (zastój żółci)  Cholestaza jest chorobą wątroby, w przebiegu której następuje zastój żółci w drogach żółciowych i wątrobie. Może prowadzić nawet do zniszczenia wątroby. Rozróżnia się dwa rodzaje cholestazy: wewnątrzwątrobowa (upośledzenie wytwarzania żółci), zewnątrzwątrobowa (upośledzenie odpływu żółci)- dotyczy dróg żółciowych. bezpłatna konsultacja prawna Zamknij lub wciśnij ESC Cholestaza – czym się objawia? Chorym zazwyczaj towarzyszy Czytaj dalej »

Badania prenatalne – czym są? Badania prenatalne to wszystkie badania wykonywane w diagnostyce płodu. Badania prenatalne mają na celu wykrycie wad wrodzonych i chorób uwarunkowanych genetycznie oraz dostarczenie rodzicom informacji pozwalających na podjęcie świadomych decyzji dotyczących rodzicielstwa. Podkreślić należy, że brak badań równoznaczny jest z niemożliwością zapobieżenia ewentualnym skutkom tj. wad płodu. bezpłatna konsultacja prawna Czytaj dalej »

1 2 12