fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Cesarskie cięcie – Odwlekanie decyzji o cesarskim cięciu jako błąd lekarza przy porodzie

Cesarskie cięcie – Odwlekanie decyzji o cesarskim cięciu jako błąd lekarza przy porodzie

Cesarskie cięcie – Odwlekanie decyzji o cesarskim cięciu jako błąd lekarza przy porodzie

Odwlekanie decyzji o cesarskim cięciu w przypadku braku postępu porodu może mieć opłakane skutki. Często następstwem przedłużającego się porodu jest niedotlenienie okołoporodowe, które może prowadzić do trwałego uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, mózgowego porażenia dziecięcego, opóźnienia rozwoju umysłowego, upośledzenia narządu słuchu lub wzroku oraz padaczki.

bezpłatna konsultacja

Odwlekanie decyzji o cesarskim cięciu, a śmierć noworodka

W przypadku pani Marii M. decyzja o rozwiązaniu ciąży cesarskim cięciem zapadła zbyt późno. Dziecko urodziło się w sposób naturalny, w stanie ciężkiej zamartwicy z cechami poważnego niedotlenienia. Chłopiec zmarł dwa miesiące po urodzeniu, w wyniku postępujących zaburzeń neurologicznych oraz trwałego uszkodzenia mózgu. Być może nie doszłoby do tej tragedii, gdyby nie opóźnianie decyzji o cesarskim cięciu.

Maria M wraz z mężem pozwali szpital, w którym odbył się poród ich dziecka.

Sąd I instancji uznał racje powodu i zasądził od pozwanego szpitala na rzecz rodziców zmarłego dziecka zadośćuczynienie na łączną kwotę 200 000 złotych. Pozwany szpital wniósł apelację do sądu II instancji, która jednak nie została uwzględniona.

zadzwoń teraz

Cesarskie cięcie – Sądy po stronie poszkodowanych pacjentów – sprawiedliwy wyrok

W toku postępowania biegli stwierdzili, że niedotlenienie, do którego doszło w wyniku porodu siłami natury mogło być skutkiem zarówno nieprawidłowości w trakcie porodu, jak i podczas ciąży.

Ze względu na nieprawidłowości podczas ciąży, między innymi zagrażający poród przedwczesny, pani Maria powinna zostać przekazana do placówki, w której miałaby dostęp do odpowiedniej diagnostyki. Zaznaczono również, że w przypadku ciąży patologicznej przy porodzie powinien być obecny położnik i neonatolog, tymczasem poród przyjmował lekarz bez specjalizacji.

Personel pozwanego szpitala dopuścił się szeregu zaniedbań i nieprawidłowości, zarówno na etapie porodu, jak i w opiecie nad noworodkiem tuż po jego narodzinach.

Cesarskie cięcie –Błąd lekarza przy porodzie – gdzie szukać pomocy?

Tego typu historie niestety zdarzają się dość często. Odwlekanie decyzji przez lekarza o wykonaniu cesarskiego cięcia jest błędem medycznym, który może doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia, a nawet zagrożenia życia matki lub dziecka.

W przypadkach opóźniania wykonania cesarskiego cięcia matce i dziecku przysługują roszczenia względem szpitala, w którym odbywał się poród.

Jeżeli potrzebujesz pomocy i podejrzewasz błąd lekarza przy porodzie, zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Pomożemy Ci uzyskać rekompensatę za doznaną krzywdę.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z błędami okołoporodowymi skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu nowonarodzonego dziecka. Zapewniamy profesjonalną i bezpłatną analizę Twojej sprawy oraz pomoc z zakresu prawa medycznego. Nasi prawnicy od 20 lat prowadzą sprawy błędów medycznych odnosząc liczne sukcesy.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!