fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Mózgowe porażenie dziecięce zaburzenia współwystępująceMózgowe porażenie dziecięce zaburzenia współwystępujące

Mózgowe porażenie dziecięce to schorzenie dotyczące trwałego uszkodzenia centralnego układu nerwowego we wczesnym etapie rozwoju dziecka. Może ono powstać w okresie prenatalnym, okołoporodowym oraz w pierwszych miesiącach życia. Na objawy mózgowego porażenia dziecięcego składa się także wiele innych symptomów związanych z uszkodzeniem mózgu, do których należą zaburzenia ruchu, niepełnosprawność intelektualna czy zaburzenia słuchu.

Jeśli uważasz, że w Twoim przypadku zawinił personel medyczny i spowodowało, to ciężki uszczerbek na zdrowiu Twojego dziecka, to jak najszybciej powinnaś zaufać odpowiednim ekspertom, których znajdziesz w  Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych orz Fundacji rejestr Błędów Medycznych.

Mózgowe porażenie dziecięce zaburzenia współwystępujące – objawy

Na wstępie należy podkreślić, że mózgowe porażenie dziecięce nie stanowi odrębnej jednostki chorobowej. Zatem oznacza to zespół objawów chorobowych o zróżnicowanym stopniu nasilenia dolegliwości. W konsekwencji schorzenie to może wiązać się z występowaniem:

Mózgowe porażenie dziecięce zaburzenia współwystępujące – najczęstrze zaburzenia współwystępujące

  • zaburzenia mowy (ok.50% pacjentów).
  • zaburzenia widzenia (ok.50% pacjentów)-pierwotne i wtórne. Ich przyczyna może wynikać z nieprawidłowej budowy anatomicznej oka czy uszkodzenia receptora wzrokowego.
  • niedorozwój umysłowy (ok.75% pacjentów) związany z obniżonym napięciem mięśni lub w postaci zaburzeń koordynacji ruchów.
  • rzekomy niedorozwój umysłowy spowodowany trudnościami w ocenie intelektu.
  • zaburzenia zachowania (ponad 50% pacjentów) o podłożu uszkodzeń motorycznych i psychicznych. Dzieci mogą cechować się nadpobudliwością albo biernością.

Mózgowe porażenie dziecięce zaburzenia współwystępujące – inne schorzenia

Oprócz wymienionych schorzeń, istnieje jeszcze dosyć wysokie prawdopodobieństwa wystąpienia takich jednostek chorobowych jak:

  • napady padaczkowe (ok.35% pacjentów)

Napady drgawek są szczególnie niebezpieczne, gdyż wiążą się one ze zwiększeniem ryzyka urazów. Co więcej, napady padaczkowe mogą doprowadzić do niedotlenienia i późniejszych zmian w układzie nerwowym

  • zaburzenia słuchowe (ok.25% pacjentów)

Dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym wymagają przez całe życie specjalistycznej opieki medycznej. Nie sposób pominąć tutaj roli wsparcia oraz zaangażowania zaangażowania rodziny. W efekcie, dziecko z zespołem mózgowego porażenia dziecięcego wiąże się z nieustająca opieką rodziców.

Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli podejrzewasz, że lekarz jest winny cierpienia Twojego dziecka, niezwłocznie skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Skorzystaj z bezpłatnej analizy dokumentacji medycznej, aby poznać prawdę – możesz ukarać winnych i uzyskać godną rekompensatę za doznaną krzywdę. Być może za niepełnosprawność Waszego dziecka odpowiadają lekarze i źle przeprowadzony poród.

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań naszym prawnikom. Zespół prawny Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych posiada odpowiednie doświadczenie i dokłada wszelkich starań, aby rzetelnie ocenić czy doszło do błędy lekarskiego podczas porodu.

Skontaktuj się z naszymi prawnikami w celu uzyskania darmowej konsultacji prawnej:

  • Opowiedz nam swoją historię, a my przeanalizujemy Twoją dokumentację medyczną, a następnie ocenimy, czy lekarz popełnił błąd medyczny podczas porodu.
  • Nasze konsultacje prawne są bezpłatneNie musisz nic płacić z góry.
  • Korzystając z naszych usług zapewniasz swojej rodzinie bezpieczną przyszłość.
  • Uzyskane odszkodowanie pokryje koszty leczenia, oraz zapewni środki na utrzymanie Ciebie i Twoich najbliższych.
  • Pomożemy Ci uzyskać rekompensatę za krzywdę, a także odszkodowanie, które umożliwi pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Twojego dziecka.

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!