fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Dieta w ciąży – fakty i mityDieta w ciąży a zapotrzebowanie na kalorie

Dieta w ciąży- wokół odżywania się kobiet w stanie błogosławionym urosło wiele legend. Eksperci starają się jednak tłumaczyć przyszłym matkom do jakich przekazów należy się stosować, a które traktować wyłącznie jako ciekawostkę.

Pierwszym zagadnieniem, niepokrywającym się w całości z rzeczywistością, jest przekonanie, że brzemienna odczuwa zdecydowanie większe poczucie głodu.

Specjaliści zwracają uwagę, że takie sytuacje owszem się zdarzają, ale tylko wśród tych, które przed zapłodnieniem właściwie się odżywiały i nie miały problemu z utrzymaniem odpowiedniej wagi.

„Faktycznie, w drugim i trzecim trymestrze ciąży wzrasta zapotrzebowanie na kalorie – o ok. 200-300 na dobę. Ale dotyczy to ciężarnych, które zachodząc w ciążę nie ważyły za dużo i prawidłowo się odżywiały” – zauważa prof. Regina Wierzejska z Instytutu Żywności i Żywienia.

Dlatego ważne, aby kobiety mające skłonność do nadwagi przykładały szczególną uwagę na ilość i jakość spożywanych produktów. Nad wszystkim powinien zaś czuwać fachowiec, gdyż otyłość w ciąży może przynieść groźne powikłania dla noworodka.

bezpłatna konsultacja prawna


Dieta w ciąży a produkty wywołujące alergię

Jeszcze niedawno panowało powszechne przekonanie, że spożywanie przez ciężarną pokarmów, które zawierają elementy alergenne (seler, truskawki, jajka czy orzeszki ziemne) może doprowadzić do uczulenia także u dziecka.

Największe obawy towarzyszyły słonym przekąskom, ale badania w ostatnich latach zdecydowanie im zaprzeczyły. Matka, która usuwa ze swojego jadłospisu takie produkty nie tylko nie pomaga swojemu maleństwu, ale naraża je na utratę łatwo przyswajalnych składników.

Dieta w ciąży a przyjmowanie suplementów diety

Przyjmowanie suplementów jest niezwykle ważne dla przyszłej matki. Jeszcze w trakcie planowania potomstwa, należy uzupełnić swój plan żywienia o kwas foliowy i przyjmować go aż do końca 12 tygodnia ciąży.

Wszystko powinien jednak nadzorować lekarz. Warto chociażby pamiętać, że niezwykle niebezpieczny może się okazać nadmiar witaminy A.

W takiej sytuacji, kluczowa będzie rola całego personelu szpitala. Istnieje bowiem wiele czynników, które mogą w przyszłości doprowadzić do powikłań w trakcie porodu.

Medycy powinni wnikliwie i skrupulatnie podchodzić do swoich obowiązków, a także otaczać matkę i jej przyszłe dziecko odpowiednią opieką. Nawet najdrobniejszy błąd może prowadzić do przykrych okoliczności, które już na zawsze zmienią życie małej i zupełnie niewinnej istoty.

zadzwoń teraz

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli podejrzewasz, że Twoje maleństwo mogło ucierpieć w skutek błędu przy porodzie, niezwłocznie powierz swoją sprawę profesjonalistom.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych to pewność odpowiednio wykwalikowanych specjalistów, którzy doskonale orientują się w specyfice błędów medycznych.

Wspólnie doprowadzimy do ukarania winnych Waszego nieszczęścia, a dla twojej pociechy wywalczymy odpowiednie odszkodowanie. Ono nie wymaże przykrych okoliczności, ale zapewni przynajmniej szansę na skuteczną rehabilitację.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!