fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Zamartwica konsekwencje dla noworodkaZamartwica konsekwencje dla noworodka

Zamartwica jest to innymi słowami niedotlenienie płodu. Zdarzają się przypadki kiedy płód próbuje uzupełnić braki niedoboru tlenu poprzez wykonywanie gwałtownych ruchów oddechowych. Skutkiem tych prób może być właśnie zamartwica. Twoje dziecko urodziło się w zamartwicy? Skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych, pomożemy Ci uzyskać godne odszkodowanie za doznane straty!

Zamartwica konsekwencje dla noworodka – objawy

Zamartwica, w zależności od postaci w jakiej występuje, może charakteryzować się innymi objawami. Możemy wyróżnić tzw. zamartwicę bladą, która jest cięższą formą zamartwicy.  W tym przypadku noworodek otrzymuje w pierwszej minucie życia od 0 do 3 punktów w skali Apgar. Tętno dziecka zazwyczaj jest niższe niż 100 uderzeń na minutę w chwili urodzenia ma charakter zwalniający lub ciągły. Ponadto widoczna jest nieprawidłowa czynność serca oraz mogą wystąpić zaburzenia układu nerwowego. Przy tej formie zamartwicy bardzo często można zaobserwować całkowity brak napięcia mięśniowego oraz nieprawidłowe zabarwienie skóry dziecka.

Lżejszą odmianą zamartwicy jest tzw. zamartwica sina, w przypadku jej wystąpienia dziecko w pierwszej minucie po urodzeniu otrzymuje od 4 do 7 punktów w skali Apgar. W tej formie zamartwicy bardzo często występuje także obniżone napięcie mięśniowe u

W przypadku zamartwicy katalog przyczyn, z powodu których do niej doszło jest szeroki, często zdarza się sytuacja kiedy lekarz nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić przyczyny jej zaistnienia. Poniżej prezentujemy jedne z najczęstszych przyczyn zamartwicy:

  • Źle przeprowadzona akcja porodowa
  • Przedłużający się poród
  • Podanie narkozy podczas cesarskiego cięcia
  • Niewydolność łożyska
  • Przedwczesne oddzielenie się łożyska
  • Ciąża przenoszona lub niedonoszona
  • Przedwczesne odpłynięcie wód płodowych
  • Palenie papierosów w trakcie ciąży
  • Choroba hemolityczna
  • Zaciśnięcie bądź owinięcie pępowiny wokół szyjki dziecka

Zamartwica konsekwencje dla noworodka

U dziecka, które doznało zamartwicy może dojść do różnego rodzaju powikłań aczkolwiek tylko część z nich będzie widoczna kilka dni po porodzie. Zdarzają się sytuacje, w których zgłaszają się do nas klienci kilka lat po akcji porodowej, ponieważ objawy dopiero się pojawiły. W takich przypadkach rodzice bardzo często widzą u swych dzieci nadpobudliwość psychoruchową oraz zaburzenia ruchowe, występują ponadto problemy z koncentracją, trudności w skupieniu uwagi a w późniejszym etapie także z nauką.

Zdecydowanie najbardziej drastycznymi powikłaniami zamartwicy jest padaczka, mózgowe porazenie dziecięce (MPD) oraz opóźnienie umysłowe w różnym stopniu. Jeżeli zamartwica trwa krótko, powikłania mogą nie występować jednak należy pamiętać, że każde dziecko, które przebyło zamartwicę, mimo prawidłowego rozwoju, powinno być pod stałym nadzorem lekarskim.

Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli w trakcie porodu Twojego dziecka wystąpiła jedna z wyżej wymienionych przyczyn lub podejrzewasz inne nieprawidłowości lub błędy personelu medycznego podczas porodu, skontaktuj się niezwłocznie z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.

Skorzystaj z bezpłatnej analizy dokumentacji medycznej, aby poznać prawdę – możesz ukarać winnych i uzyskać godną rekompensatę za doznaną krzywdę. Być może za niepełnosprawność Waszego dziecka odpowiadają lekarze i źle przeprowadzony poród.

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań naszym prawnikom. Zespół prawny Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych posiada odpowiednie doświadczenie i dokłada wszelkich starań, aby rzetelnie ocenić czy doszło do błędy lekarskiego podczas porodu.

Skontaktuj się z naszymi prawnikami w celu uzyskania darmowej konsultacji prawnej:

  • Opowiedz nam swoją historię, a my przeanalizujemy Twoją dokumentację medyczną, a następnie ocenimy, czy lekarz popełnił błąd medyczny podczas porodu.
  • Nasze konsultacje prawne są bezpłatneNie musisz nic płacić z góry.
  • Korzystając z naszych usług zapewniasz swojej rodzinie bezpieczną przyszłość.
  • Uzyskane odszkodowanie pokryje koszty leczenia, oraz zapewni środki na utrzymanie Ciebie i Twoich najbliższych.
  • Pomożemy Ci uzyskać rekompensatę za krzywdę, a także odszkodowanie, które umożliwi pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Twojego dziecka.

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!