fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Encefalopatia po porodzie

Encefalopatia po porodzie

Encefalopatia po porodzie – co zwiększa ryzyko wystąpienia?

Patologie, które mogą sugerować wystąpienie encefalopatii niedotlenieniowo – niedokrwiennej ( ENN ), to przede wszystkim groźne przypadłości na które cierpi matka. Można do nich zaliczyć astmę, wady serca czy różnego rodzaju infekcje.

Często jednak przyczyną złego stanu urodzeniowego dziecka jest błąd medyczny przy porodzie skutkujacy niedotlenieniem i uszkodzeniem mózgu dziecka. Encefalopatia niedotlenieniowo – niedokrwiennej może być konsekwencją złego monitorowania płodu podczas porodu i zbyt późnej decyzji lekarza o cięciu cesarskiem.

bezpłatna konsultacja prawna

Encefalopatia po porodzie – metody leczenia

W przypadku zdiagnozowania encefalopatii niedotlenieniowo – niedokrwiennej u noworodka po porodzie opieka medyczna opiera się przede wszystkim na zapewnieniu  dziecku skutecznej wentylacji, wyrównaniu zaburzeń kwasowo – zasadowych i wodno – elektrolitowych, leczeniu objawów drgawkowych czy też wyeliminowaniu niewydolności.

Najnowocześniejszym sposobem kuracji u noworodków z EEN jest wykorzystywanie hipotermii, która pozwoli na ochronę mózgu przed negatywnymi skutkami niedotlenienia.

zadzwoń teraz

Encefalopatia po porodzie– rokowanie

Encefalopatia może błyskawicznie zebrać swoje złowrogie żniwo, gdyż najczęstsze przypadki zgonów przypadają jeszcze przed końcem pierwszego miesiąca życia dziecka. Ich bezpośrednią przyczyną staje się niewydolność wielonarządowa, bądź ogólne zakażenie organizmu. Dodatkowo, szacuje się, że śmiertelność w takich przypadkach może sięgać nawet co piątej nowonarodzone dziecko!

Encefalopatia po porodzie – skutki

Najczęstszym uszkodzeniem mózgu, który pojawia w takich okolicznościach, jest selektywna martwica neuronów i zazwyczaj dotyka hipokampu oraz wzgórza. Równie często należy się liczyć także z wystąpieniem martwicy niedokrwienny czy przystrzałkowym uszkodzeniem mózgu u noworodka.

Gdzie szukać pomocy, gdy padła diagnoza encefalopatii niedotlenieniowo – niedokrwiennej u noworodka?

Niedotlenienie podczas porodu może mieć przykre konsekwencje dla każdego dziecka. Nowo-narodzona pociecha doznaje trwałego uszczerbku na zdrowiu, a na całą rodzinę spada ból trudny do wyobrażenia.

Często dzieje się tak, że wszystko jest konsekwencją błędu medycznego. Jeśli sądzisz, że podobnie było w Twoim przypadku, niezwłocznie powierz swoją sprawę ekspertom.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych to gwarancja wysokiej jakości specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie z zakresu nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień medycznych i mają na swoim koncie liczne sukcesy i wiele wygranych spraw.

Zaufaj nam, a wysłuchamy Twoją bolesną historię i bezpłatnie przeanalizujemy dokumentację lekarską, precyzyjnie określając szanse na uzyskanie odszkodowania.

Wspólnie zróbmy wszystko, aby ta niewinna istotka, która została poszkodowana w dniu przyjścia na świat, mogła doczekać sprawiedliwości i szansy na lepszą przyszłość.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!