fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Jak rozpoznać niedotlenienie u noworodkaJak rozpoznać niedotlenienie u noworodka?

Podczas porodu może dojść do różnych okoliczności, za które ponosi odpowiedzialność lekarz oraz położna. Personel medyczny podczas porodu musi wykorzystać wszelkie możliwości, aby przewidzieć ryzyko wystąpienia negatywnych skutków dla zdrowiu zarówno rodzącej jaki i jej dziecka.

Biegli Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych każdego dnia dokonują bezpłatnych analiz dokumentacji medycznej z okresu ciąży oraz porodu i wskazują nieprawidłowości w procedurach medycznych, które wpłynęły na trwały usczerbek na zdrowiu poszkodowanych. Nasi biegli oceniają czy podczas przyjścia dziecka na świat postępowanie lekarski było prawidłowe. W przypadku wystąpienia związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy nieprawidłowym działaniem lekarza, a złym stanem zdrowia matki lub dziecka, poszkodowani mają szansę na uzyskanie odszkodowania oraz zadośćuczynienie od lekarza i szpitala.

bezpłatna bezpłatna konsultacja

Jak rozpoznać niedotlenienie u noworodka? Czynniki ryzyka i objawy

Niedotlenienie u noworodka występuje częściej, gdy mamy do czynienia z:

  • ciążą przenoszoną
  • przedwczesnym porodem
  • przedłużającym się rozwiązania
  • ciążą mnogą
  • przedwczesnym odklejeniem się łożyska
  • wypadnięciem pępowiny

Szczególnie warto wskazać, iż nie istnieje żadne konkretne badanie, które potwierdza niedotlenienie u noworodka. Towarzyszące okoliczności wskazują na możliwość jego wystąpienia. Jeżeli niemowlę dostanie maksymalnie 3 punkty w skali Apgar, mamy do czynienia z ciężkim niedotlenieniem. Tej sytuacji mogą towarzyszyć drgawki, a także śpiączka.

Lekkie stadium niedotlenienie, może skutkować problemami, które wystąpią w późniejszym czasie. Mogą uwidocznić się kłopoty z rozwojem ruchowym, czy też umysłowym, co może się ujawnić dopiero podczas pierwszych lat nauki w szkole. Niemniej jednak niedotlenienie u noworodka może mieć różne postaci i objawy.

zadzwoń teraz

Jak rozpoznać niedotlenienie u noworodka? Encefalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna

W przebiegu niedotlenienia okołoporodowego pojawiają się zmiany niedotleniowo-niedokrwienne. Mogą one powodować zarówno morfologiczne, jak i czynnościowe zmiany z powodu uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Jednocześnie dochodzi do zaburzeń w procesie dojrzewania tego układu. Encefalopatia niedotlenieniowo-niedokrwienna, to choroba okresu noworodkowego, która bez sprzecznie związana jest z niedotlenieniem. Wywołane uszkodzenia mogą prowadzić do przejściowych zaburzeń neurologicznych, problemów z nauką. Ponadto w konsekwencji może zostać zdiagnozowane porażenie mózgowe, napady, padaczka, a nawet i śmierć mózgu.

Jak rozpoznać niedotlenienie u noworodka?Pomoc naszych prawników

Jeżeli Twoje dziecko zmaga się ze skutkami niedotlenienia okołoporodowego i podejrzewasz, że stało się to na skutek błędu lekarskiego, zadzwoń do nas. Pełna dokumentacja medyczna z okresu prowadzenia ciąży, z przebiegu porodu oraz leczenia dziecka pozwoli nam oceni możliwość dochodzenia roszczeń. Nasi doświadczeni prawnicy bezpłatnie ocenią czy w Twoim przypadku możemy mówić o błędzie medycznym. Odszkodowanie i zadośćuczynienie może pomóc Ci w łagodzeniu skutków popełnionych uchybień w placówce medycznej. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych każdego dnia pomaga w dochodzeniu Państwa praw.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz – to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!