fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Odszkodowanie i zadośćuczynienie za złamanie kości przy porodzie

Złamanie kości przy porodzie – należne odszkodowanie i zadośćuczynienie

Odszkodowanie i zadośćuczynienie za złamanie kości przy porodzie należy się poszkodowanemu dziecku oraz jego najbliższym, jeśli doszło do trwałego uszczerbku na zdrowiu nowonarodzonego dziecka z winy personelu medycznego. Złamanie kości przy porodzie noworodka występują z częstością 6–8 na 1000 porodów. Główną przyczyną złamań kości podczas porodu są duża masa ciała lub wcześniactwo noworodka. Jeżeli jednak z winy lekarza lub personelu medycznego doszło do błędu medycznego przy porodzie w postaci złamania kości przy porodzie u noworodka, zarówno dziecku jaki i jego najbliższym należy się odszkodowanie, zadośćuczynienie i renta.

bezpłatna analiza

Wśród urazów mechanicznych u noworodków najczęściej występują:

  • złamanie kości czaszki
  • złamanie obojczyka
  • złamanie kości kończyn

Złamania kości czaszki noworodka

Złamanie kości przy porodzie – czaszki może być liniowe lub kompresyjne. Zazwyczaj złamanie kości czaszki noworodka są związane z użyciem kleszczy podczas porodu. Najczęściej nie wymagają leczenia. Diagnozuje się je na podstawie zdjęcia RTG wykonywanym z powodu obrzęku lub krwiaka po urazowym porodzie. Czasem stwierdza się złamanie z towarzyszącym krwawieniem.

Złamanie obojczyka noworodka

Złamanie obojczyka jest najczęstszym urazem podczas porodu. Złamanie obojczyka może być słyszalne w czasie porodu, ale częściej jest wykrywane badaniem palpacyjnym po urodzeniu. Charakterystyczne jest uginanie się odłamów, tzw. objaw klawiszowy. Dziecko nie reaguje bólowo w sposób zauważalny, kończyna jest ruchoma prawidłowo. Po kilku dniach pojawia się obrzęk w miejscu złamania, który czasem wstecznie potwierdza rozpoznanie. Uraz ten nie wymaga leczenia, nie pozostawia śladu.

Złamania kości kończyn

Jeżeli złamana jest kość ramieniowa lub udowa, zwykle stwierdza się obrzęk kończyny, tkliwość i wybroczyny. Dziecko nie może ruszać kończyną, płacze przy próbie ruchów biernych. Asymetryczny odruch Moro może symulować uszkodzenie splotu barkowego. Złamanie kości udowej może być przyczyną wstrząsu z powodu utraty krwi. Diagnozę należy potwierdzić zdjęciem RTG. Jeżeli złamana jest kość ramieniowa, ramię należy unieruchomić. W tym celu ramię obandażowuje się do klatki piersiowej. Dzięki temu zmniejsza się odczuwanie bólu. W przypadku złamania uda należy naciągnąć kończynę. Konieczne jest podawanie leków przeciwbólowych. Złamana kończyna powinna być unieruchomiona przez 10–14 dni.

Więcej o urazach okołoporodowych

Jeżeli Twoje dziecko doznało urazu w postaci złamania kości podczas porodu i skutkuje to trwałym uszczerbkiem na zdrowiu Twojego dziecka, niezwłocznie skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją dokumentację szpitalną dając Ci odpowiedź na pytanie:

Czy przyczyną urazu mechanicznego Twojego nowonarodzonego dziecka był błąd medyczny personelu medycznego szpitala?

Jeśli doszło do błędu medycznego przy porodzie Twojemu dziecku należy się odszkodowanie, zadośćuczynienie i renta.

zadzwoń teraz

Specjalizujemy się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z błędami okołoporodowymi. Zapewniamy profesjonalną i bezpłatną analizę Twojej sprawy oraz pomoc z zakresu prawa medycznego. Nasi prawnicy od 20 lat prowadzą sprawy błędów medycznych odnosząc liczne sukcesy.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych zajmuje się pomocą w uzyskiwaniu wysokich kwot odszkodowań z polis OC placówek medycznych. Jeśli Ty lub Twoje dziecko ucierpiało na skutek błędów medycznych i chciałabyś uzyskać informację, czy przysługuje Ci odszkodowanie, zadośćuczynienie lub renta – skontaktuj się z nami. Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Nasi prawnicy od 20 lat prowadzą sprawy błędów medycznych odnosząc liczne sukcesy.

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!