fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

usuniecie macicy

Usunięcie macicy, czyli o tym jak radość i oczekiwanie na dziecko zamieniły się w tragedię

Usunięcie macicy, czyli o tym jak radość i oczekiwanie na dziecko zamieniły się w tragedię

Usunięcie macicy – radość i oczekiwanie na dziecko zamieniły się w tragedię. Najprawdopodobniej zadecydowały minuty… Sąd Apelacyjny rozpatrywał sprawę odszkodowania z tytułu pogorszenia sytuacji życiowej członków rodziny kobiety, która zmarła po porodzie.

Ciężarna kobieta zgłosiła się do szpitala ze względu na złe samopoczucie i niepokojące krwawienie z dróg rodnych. W szpitalu rozpoznano przedwczesne odklejenie się łożyska i śmierć długo wyczekiwanego dziecka. Lekarze zadecydowali o rozwiązaniu ciąży przez cesarskie cięcie. Po porodzie operacyjnym stan kobiety zaczął stopniowo się pogarszać. Niestety, doszło do zespołu wykrzepiania wewnątrznaczyniowego i lekarze zadecydowali o usunięciu macicy, czyli została przeprowadzona tzw. histerektomia.

bezpłatna porada

Zespół wykrzepiania wewnątrznaczyniowego

Zespół wykrzepiania wewnątrznaczyniowego jest zespołem chorobowym, który polega na aktywacji kaskady krzepnięcia i wytworzeniu mikrozakrzepów w świetle małych naczyń krwionośnych. Wszystko to doprowadza do zużycia czynników krzepnięcia, a w szczególności fibrynogenu, czynnika VIII i V, jak również płytek krwi, co powoduje objawy skazy krwotocznej. Wykrzepianie jest wyzwalane przez uwolnienie czynnika tkankowego, odsłonięcie warstwy podśródbłonkowej naczyń lub przez nieprawidłowe aktywatory krzepnięcia. Mimo próby zahamowania krwotoku i usunięcia macicy (histerektomia), nie udało się uratować życia kobiety. Dlaczego?

Histerektomia – usuniecie macicy – zadecydowały minuty…

Sprawa trafiła do sądu. Biegli stwierdzili, że operacja usunięcia macicy została przeprowadzona za późno. Szybka reakcja mogłaby zapobiec rozległemu krwawieniu i śmierci młodej kobiety.

Sąd Apelacyjny zasądził ostatecznie: 430 000 zł odszkodowania mężowi i dzieciom kobiety. Czy ludzkie życie można w jakikolwiek sposób wycenić? Rodzina straciła kochającą żonę i mamę. Radość oraz oczekiwanie na nowego członka rodziny zamieniły się w koszmar.

Więcej o komplikacjach przy porodzie

zadzwoń teraz

Gdzie szukać wsparcia?

Jeżeli podejrzewasz, że podczas Twojego porodu doszło do błędu medycznego zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Pomożemy Ci uzyskać odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę za uszczerbek na zdrowiu z winy lekarza.

Natomiast, w sytuacji, gdy doszło do śmierci bliskiej Ci osoby wesprzemy Cię w walce o sprawiedliwość. Zgłoś się już dziś – śmierć osoby Ci bliskiej oraz Twoja walka i determinacja mogą być przestrogą dla innych pacjentów. Nie pozwól, aby lekarze czuli się bezkarni.

bezpłatna konsultacja

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!