fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

 

Przenoszona ciąża wywoływanie porodu po terminiePrzenoszona ciąża wywoływanie porodu po terminie

Przenoszona ciąża wywoływanie porodu po terminie – lekarz nie ma możliwości wyznaczenia dokładnego dnia terminu porodu i robi to jedynie w przybliżeniu. Nie istnieje metoda, która byłaby w 100% precyzyjna. Najbardziej dokładne jest USG wykonywane w I trymestrze ciąży – wówczas ryzyko błędu pomiaru co do prawdopodobnej daty porodu jest niewielkie. Natomiast, reguła Naegelego, czyli obliczanie terminu porodu według daty ostatniej miesiączki zazwyczaj się nie sprawdza, ponieważ większość kobiet ma nieregularne cykle i trudno jest określić moment zapłodnienia.

Przenoszona ciąża wywoływanie porodu po terminie – istnieją naturalne metody wywoływania porodu

Co zrobić, gdy dziecko nie spieszy się na świat? Naturalne metody wywoływania porodu można stosować, kiedy jesteś w 40. lub więcej tygodniu ciąży. Naturalne metody indukcji zadziałają tylko wtedy, kiedy Twoje ciało jest w pełni gotowe do porodu i musisz liczyć się z tym, że każdy organizm jest inny i mogą one nie zadziałać w Twoim przypadku. Naturalnymi metodami indukcji porodu są: stymulacja brodawek, chodzenie po schodach, spacery, picie herbaty z liści malin, stosowanie oleju z wiesiołka oraz oleju szałwiowego. Nie są to metody zbadane naukowo – raczej są to sposoby zasłyszane od doświadczonych położnych oraz z relacji kobiet. Nie wiadomo też dlaczego u niektórych ciężarnych dana metoda daje świetny efekt, a u innych żadnego rezultatu.

Ile czasu trwa ciąża?

Ciąża trwa 266 dni od momentu zapłodnienia. Niestety, niewielu przyszłych rodziców ma możliwość podania pewnej oraz dokładnej daty poczęcia nowego członka rodziny. Za poród „o czasie” uważa się poród pomiędzy 38 a 42 tygodniem ciąży.

Przenoszona ciąża wywoływanie porodu po terminie – metody zbadane naukowo

W szpitalach stosuje się różne metody indukcji (czyli wywoływania) porodu:

 • odklejenie dolnego bieguna pęcherza płodowego, która jest metodą najmniej inwazyjną i stosowaną w przypadku ciąż powyżej 41. tygodnia
 • podanie dopochwowo żelu prostaglandynowego
 • podanie oksytocyny, czyli syntetycznego hormonu, który wywołuje skurczeoksytocyna jest podawana w kroplówce

W Polsce często stosuje się metodę przebicia pęcherza płodowego, jednakże ten sposób niesie za sobą wzrost ryzyka wystąpienia powikłań. Ubocznymi skutkami przyspieszania porodu są:

 • silniejsze oraz bardziej bolesne dla rodzącej skurcze
 • zwiększenie ryzyka wystąpienia niedotlenienia u dziecka
 • niebezpieczeństwo wystąpienia krwotoku poporodowego, uszkodzenia szyjki lub macicy, przedwczesnego oddzielenia się łożyska
 • zwiększa się ryzyko porodu operacyjnego

Czy podejrzewasz błąd lekarza przy porodzie?

Jeżeli podejrzewasz, że lekarz jest winny cierpienia Twojego dziecka, niezwłocznie skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Skorzystaj z bezpłatnej analizy dokumentacji medycznej, aby poznać prawdę – możesz ukarać winnych i uzyskać godną rekompensatę za doznaną krzywdę. Być może za niepełnosprawność Waszego dziecka odpowiadają lekarze i źle przeprowadzony poród.

Zachęcamy Państwa do zadawania pytań naszym prawnikom. Zespół prawny Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych posiada odpowiednie doświadczenie i dokłada wszelkich starań, aby rzetelnie ocenić czy doszło do błędy lekarskiego podczas porodu.

Skontaktuj się z naszymi prawnikami w celu uzyskania darmowej konsultacji prawnej:

 • Opowiedz nam swoją historię, a my przeanalizujemy Twoją dokumentację medyczną, a następnie ocenimy, czy lekarz popełnił błąd medyczny podczas porodu.
 • Nasze konsultacje prawne są bezpłatneNie musisz nic płacić z góry.
 • Korzystając z naszych usług zapewniasz swojej rodzinie bezpieczną przyszłość.
 • Uzyskane odszkodowanie pokryje koszty leczenia, oraz zapewni środki na utrzymanie Ciebie i Twoich najbliższych.
 • Pomożemy Ci uzyskać rekompensatę za krzywdę, a także odszkodowanie, które umożliwi pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Twojego dziecka.

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!