fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Odszkodowanie za śmierć dzieckaŚmierć dziecka przy porodzie – historia naszej klientki

Nie ukrywamy, że sprawy dotyczące błędów okołoporodowych są dla nas najtrudniejsze. Spotykamy się z wieloma przypadkami, kiedy skutkiem nieprawidłowo prowadzonego porodu jest śmierć noworodka.

Oto fragment wiadomości, którą otrzymaliśmy od klienta:

„Jak tylko usłyszałem płacz położnej wiedziałem, że stało się coś bardzo złego. Nie pozwolili mi od razu pójść do żony. Lekarz drżącym głosem przekazał informację, że nasza córka nie żyje. Minęły dwa lata, ale my wciąż nie możemy poradzić sobie ze stratą naszego maleństwa. Nie będziemy już w stanie starać się o kolejne dziecko. Strach przed porodem, niekompetencją lekarzy, przed kolejną żałobą… Jednak chcemy walczyć o sprawiedliwość, bo jesteśmy pewni, że śmierć Kasi była spowodowana błędem popełnionym przez lekarza prowadzącego poród”.

W takiej sytuacji rodzice mogą starać się o odszkodowanie za śmierć dziecka przy porodzie.

bezpłatna konsultacja prawna

Odszkodowanie za śmierć dziecka przy porodzie

Bez wątpienia mamy świadomość, że żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować rodzicom utraty ich pociechy. Jednakże, jeżeli do śmierci dziecka przy porodzie doszło z powodu błędu lekarza, położnej nie wolno rezygnować. Przede wszystkim, trzeba walczyć o sprawiedliwość.

W takiej sytuacji, rodzice zmarłego dziecka mogą starać się o zadośćuczynienie za śmierć na podstawie art. 446 § 4 kodeksu cywilnego. Przepis ten stanowi, iż sąd może przyznać najbliższym członkom rodziny zmarłego odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.

zadzwoń teraz

Odszkodowanie za śmierć dziecka – błąd lekarski

Niestety, lista błędów popełnianych przez personel medyczny podczas prowadzenia porodu jest bardzo długa. Co do zasady, najczęściej spotykamy się z sytuacją, kiedy lekarz bądź położna źle zinterpretowali zapis badania KTG, co w konsekwencji doprowadziło do znacznego niedotlenienia płodu. Co więcej, podczas analizowania dokumentacji medycznej, dochodzimy do wniosku, że niepotrzebnie zwlekano z przeprowadzeniem cesarskiego cięcia bądź nie rozpoznano całkowitego odklejenia się łożyska.

Strata dziecka po porodzie na skutek błędu lekarzy

Skontaktuj się z nami, mamy długoletnie doświadczonym w prowadzeniu spraw dotyczących błędów przy porodzie (odszkodowanie za śmierć dziecka przy porodzie). 

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej po stracie dziecka przy porodzie zadzwoń lub napisz , odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Jeśli podczas Twojego porodu doszło do nieprawidłowości, a w konsekwencji do śmierci Twojego dziecka, pomożemy Ci uzyskać należne odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

bezpłatna porada

Śmierć dziecka przy porodzie?

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!