fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Odklejenie kosmówki w ciążyOdklejenie kosmówki w ciąży. Przyczyny

Najczęstszym powodem odklejenia się kosmówki (inaczej zwane odklejeniem łożyska) jest   krwiak podkosmówkowy. Znajduje się on pomiędzy ścianą macicy, a jajem płodowym i im jest większy, tym wyższe jest prawdopodobieństwo niebezpieczeństwa.

Istnieje także szereg czynników, które zwiększają ryzyko odklejenia. Należą do nich:

  • zaawansowany wiek matki (powyżej 35 roku życia)
  • nadciśnienie
  • palenie papierosów
  • przebyte urazy brzucha

bezpłatna konsultacja prawna

Odklejenie kosmówki w ciąży. Objawy

Odklejenie łożyska nie będzie trudne do zaobserwowania, bo towarzyszą mu wyraźne sygnały: ból, a przede wszystkim krwawienie z dróg rodnych. Dlatego, istotne jest, aby od razu po wystąpieniu takich symptomów odpowiednio zainterweniował lekarz. W przeciwnym razie, zagrożone będzie nie tylko dziecko, ale także jego matka.

Odklejenie kosmówki w ciąży. Dlaczego jest niebezpieczne?

Niebezpieczeństwo jest powiązane bowiem z zaburzeniem krążenia matczyno-płodowego, a w jego konsekwencji może dość do wstrząsu czy nieprawidłowego krzepnięcia krwi.

Ponadto, w okresie od 12 do 16 tygodnia ciąży, kosmówka przeobraża się w łożysko, dlatego odklejenie może doprowadzić nawet do poronienia.

zadzwoń teraz

Odklejenie kosmówki w ciąży. Leczenie

W przypadku odklejenia kosmówki kluczowa jest rola medyków i właściwe ocenienie skali objawów. Jeśli doszło tylko do częściowego odklejenia, wystarczy zmiana trybu życia na leżący oraz regularne monitowanie stanu zdrowia. Dodatkowo, przypisywane są jeszcze leki rozkurczowe oraz te na przedłużenie ciąży.

W sytuacji, gdy oznaki będą się nasilać, ciężarna powinna zostać w szpitalu aż do samego rozwiązania.

Przedwczesne odklejenie łożyska jest bardzo groźne zarówno dla matki, jak i dziecka. Najważniejsza jest odpowiednia diagnoza oraz właściwe postępowania personelu medycznego. Brak odpowiedniej reakcji jest błędem medycznym i stanowi podstawę do uzyskania odszkodowania.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli podejrzewasz, że Ty lub Twoja pociecha doznaliście uszczerbku na zdrowiu w wyniku zaniedbania z winy personelu medycznego niezwłocznie zadzwoń do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych i opowiedz swoją przykrą historię.

Nasi specjaliści bezpłatnie przeanalizują dokumentację okołoporodową pod kątem nieprawidłowości. Korzystamy z pomocy najlepszych specjalistów z branży, aby nasi Klienci mogli skupić się na tym, co najważniejsze. Zapewniamy profesjonalną i bezpłatną analizę Twojej sprawy oraz pomoc z zakresu prawa medycznego. Nasi prawnicy od 20 lat prowadzą sprawy błędów medycznych odnosząc liczne sukcesy.

Uzyskamy dla Ciebie wysoką rekompensatę, na którą bez wątpienia zasługujesz.  Otrzymane środki pozwolą na zapewnieni Twojemu maleństwu niezbędną rehabilitację i zapewnią Wam bezpieczną przyszłość.

 bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!