fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Niedotlenienie przy porodzie z winy lekarza…

Niedotlenienie przy porodzie z winy lekarza…

Niedotlenienie przy porodzie z winy lekarza…

Jeżeli Twoje dziecko urodziło się sine i otrzymało niską punktacje w skali Apgar  (do 5 punktów ) mogło dojść do ciężkiego niedotlenienia przed lub w trakcie porodu.

Przyczyną niedotlenienia mogą być:

  • błędy ze strony personelu medycznego prowadzącego poród
  • nieprawidłowa interpretacja zapisów KTG przez personel medyczny szpitala
  • nieprawidłowe podanie środków wywołujących bóle porodowe powodujące niedotlenienie macicy, łożyska i płodu
  • forsowanie na siłę przez lekarza porodu siłami natury
  • zbyt późna decyzja o cięciu cesarskim

Jeżeli Twoje dziecko przeszło niedotlenienie przy porodzie z winy lekarza lub położnej i doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu z powodu źle prowadzonej akcji porodowej niezwłocznie skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.

Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją dokumentację medyczną i damy Ci odpowiedź na pytanie – czy doszło do błędu medycznego? Jeśli tak, należy się Tobie i Twojemu dziecku zadośćuczynienie za ból i cierpienie, odszkodowanie oraz dożywotnia renta.

Specjalizujemy się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych związanych z błędami diagnostycznymi i okołoporodowymi skutkującymi trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Zapewnimy Tobie i Twojej rodzinie profesjonalną pomoc oraz bezpłatną analizę pełnej dokumentacji medycznej. Nasi prawnicy od 20 lat prowadzą sprawy błędów medycznych odnosząc liczne sukcesy.

bezpłatna porada

Niedotlenienie przy porodzie zagrożenia

Przedłużone niedotlenienie okołoporodowe jest bardzo groźnym stanem i wiąże się z uszkodzeniami mózgu, serca, nerek oraz płuc lub nawet śmiercią dziecka. Jeżeli przez personel medyczny szpitala nie zostaną podjęte właściwe działania, Twoje dziecko może być narażone na poważne powikłania okołoporodowe.

Niedotlenienie może również wystąpić podczas ciężkiego porodu kleszczowego lub przez nieprawidłowe ułożenie płodu. Przedłużanie się fazy wydalania płodu powoduje uciskanie mózgu dziecka. Jeżeli dojdzie wówczas do uszkodzenia ośrodka oddechowego, to zaburzenia oddychania u dziecka występują zaraz po porodzie.

Symptomy niedotlenienia u dziecka to: siny lub błękitny odcień skóry, niska częstotliwość akcji serca, bezwładne kończyny oraz słaba reakcja na stymulację.

Niedotlenienie objawia się również obniżoną wartością pH (poniżej 7) we krwi pępowinowej, podwyższeniem poziomu kreatyniny i aminotransferaz wątrobowych, obniżeniem poziomu płytek krwi oraz wzrostem liczby erytrocytów.

zadzwoń teraz

Niedotlenienie przy porodzie – konsekwencje

Najbardziej wrażliwym na niedotlenienie narządem jest mózg. Gdy niedotlenienie u noworodka trwa długo, może dojść do nieodwracalnych zmian takich jak: trwałe uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, mózgowe porażenie dziecięce, opóźnienie rozwoju umysłowego, upośledzenie narządu słuchu lub wzroku, padaczka.

Niektórym niedotlenieniom okołoporodowym można zapobiec np. właściwie monitorując stan dziecka za pomocą KTG.

Leczenie niedotlenienia u noworodka sprowadza się do: resuscytacji dziecka, podania tlenu w razie potrzeby sztucznej wentylacji, wykonaniu masażu serca, w razie konieczności podanie adrenaliny.

Gdzie szukać pomocy ?

Skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Nie wahaj się walczyć o lepsza przyszłość Twojej Rodziny. Opowiedz nam Swoją historię. Wiemy jak możemy Ci pomóc. Bezpłatnie przeanalizujemy to, co Cię spotkało. Wskażemy jakie masz prawa i możliwości walki o sprawiedliwość oraz godne odszkodowanie, zadośćuczynienie i rentę.

 

bezpłatna konsultacja prawna

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!