fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Konflikt serologiczny w układzie ABOKonflikt serologiczny w układzie ABO – definicja

Do konflikt serologiczny w układzie ABO dochodzi z powodu reakcji immunologicznej u ciężarnej. W tym wariancie, nie dotyczy ona raczej płodu, a objawy można zauważyć dopiero po narodzeniu.

bezpłatna konsultacja prawna

Konflikt serologiczny w układzie ABO – diagnostyka

Skuteczną analizę schorzenia umożliwia przeprowadzenie podstawowych badań laboratoryjnych. Po ich wykonaniu, konieczne jest oznaczenie grup krwi matki i jej pociechy, a także wyróżnienie stężenia bilirubiny całkowitej i związanej. Przydatne może być również zrealizowanie testu Coombsa.

Konflikt serologiczny w układzie ABO – transfuzja wymienna

Przetoczenie krwi jest stosowane, gdy zachodzi potrzeba radykalnego obniżenia wskaźnika bilirubiny oraz wyprostowania niedokrwistości.

Trzeba jednak pamiętać, aby preparat został odpowiednio rozgrzany, do temperatury 37 stopni, a noworodek unieruchomiony w odpowiednio otwartym inkubatorze i bezustannie monitorowany. Cały proceder musi się zaś odbywać w sterylnym pomieszczeniu.

zadzwoń teraz

Konflikt serologiczny w układzie ABO – fototerapia

W sytuacji, gdy transfuzja nie jest konieczna, równie skuteczna będzie fototerapia, która również ma w ostatecznym rozrachunku doprowadzić do obniżenia poziomu bilirubiny.

Jest to możliwe, bo można ją stosować już bezpośrednio po narodzeniu i jej efektywność jest taka sama zarówno w przypadku zachowania ciągłości, jak i przerywanego naświetlania.

Co ciekawe, można ją stosować w ramach profilaktyki także u wcześniaków, u których pojawiła się bardzo mała urodzeniowa masa ciała, czy noworodków z wylewami krwi do skóry bądź narządów wewnętrznych.

Należy przy tym pamiętać o konieczności zastosowania odpowiedniej ochrony oczu.

Metoda fototerapii jest niezwykle owocna, ale podobnie jak inne sposoby hospitalizacji, może przynieść skutki uboczne. Do najpowszechniejszych zaliczane są:

  • podrażnienie lub zaczerwienienie na skórze
  • pojawienie się wysypki
  • odwodnienie organizmu
  • uszkodzenie siatkówki

Każde narodziny dziecka są wyjątkowym okresem i towarzyszy temu wyczekiwanie i ogromna radość. W ułamku sekundy wszystko może się jednak skończyć, a euforia zamienia się w ból. Wszystko sprowadza się do nieprawidłowego działania personelu medycznego, którego przykrą konsekwencją jest błąd okołoporodowy.

Pamiętaj jednak, że w swoim cierpieniu nie jesteś sama. Pomocną dłoń wyciąga do Ciebie Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych.

Zdajemy sobie sprawę, że ta ogromna tragedia wymaga długiej i niezwykle kosztownej rehabilitacji, która staje się gigantycznym obciążeniem dla całej rodziny.

Z tego względu, zapewnimy Ci bezpłatną konsultację i analizę Twojej dokumentacji medycznej pod kątem nieprawidłowości i walki o odpowiednią rekompensatę.

Wystarczy jeden telefon, a zapewnisz swojemu maleństwu bezpieczną przyszłość.

Jesteśmy po to, aby pomagać.

Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli podejrzewasz, że doszło do błędu medycznego przy porodzie, na skutek którego ucierpiało Twoje dziecko, skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Każdego dnia, skutecznie walczymy o bezpieczną przyszłość poszkodowanych pacjentów. Pomagamy w uzyskaniu godnej rekompensaty za doznaną krzywdę i trwały uszczerbek na zdrowiu.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych jest gwarancją sprawiedliwości i najwyższego odszkodowania. Korzystamy z pomocy najlepszych specjalistów z branży, aby nasi Klienci mogli skupić się na tym, co najważniejsze. Zapewniamy profesjonalną i bezpłatną analizę Twojej sprawy oraz pomoc z zakresu prawa medycznego. Nasi prawnicy od 20 lat prowadzą sprawy błędów medycznych odnosząc liczne sukcesy.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

 

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!