fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Jakie odszkodowanie od szpitalaJakie odszkodowanie od szpitala

Dla poszkodowanego pacjenta niezwykle istotna jest informacja, jaką kwotę rekompensaty za szkodę otrzyma od placówki medycznej.

Niestety, co do zasady nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jakie odszkodowanie i zadośćuczynienie od szpitala będziemy w stanie uzyskać. Warto pamiętać, że sytuacja każdego pacjenta jest inna, a sąd bierze pod uwagę szereg okoliczności przy ustalaniu odpowiedniej sumy rekompensaty. W konsekwencji, każdą sprawę analizujemy indywidualnie, żeby w maksymalnie rzetelny sposób ocenić, o jaką kwotę możemy starać się w postępowaniu cywilnym.

bezpłatna konsultacja prawna

Odszkodowanie od szpitala

Po pierwsze, dla wielu naszych klientów dużym problemem jest zrozumienie różnicy pomiędzy odszkodowaniem i zadośćuczynieniem. Należy pamiętać, że są to dwa odrębne świadczenia.

A zatem odszkodowanie ma na celu zrekompensować rzeczywiste straty, które poszkodowany pacjent był zmuszony ponieść. Przede wszystkim są to koszty leków, wizyt lekarskich, koszty rehabilitacji i wykonanych badań. W konsekwencji, jesteśmy w stanie dokładnie wyliczyć, na podstawie przedstawionych przez klienta dowodów, należną wysokość odszkodowania.

Jakie odszkodowanie od szpitala – zadośćuczynienie od szpitala

Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę to rekompensata cierpień fizycznych i psychicznych poszkodowanego pacjenta, które wynikają z popełnionego błędu medycznego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, powinna być to kwota odpowiednia. Bez wątpienia, niezwykle trudno jest wykazać, jaka kwota jest tą odpowiednią, w zawsze przecież bardzo indywidualnej sytuacji poszkodowanego pacjenta.

zadzwoń teraz

Jakie zadośćuczynienie i odszkodowanie od szpitala?

Naszym zadaniem, podczas przygotowywania pozwu przeciwko placówce medycznej, jest wskazanie, jakiego odszkodowania i zadośćuczynienia będziemy się domagać. W przypadku odszkodowania będziemy musieli udowodnić wysokość poniesionej straty. Co za tym idzie, pacjent musi przekazać wszelkie rachunki, kserokopię recept czy zalecenia odnośnie wymaganego sprzętu rehabilitacyjnego, które umożliwią nam wyliczenie poniesionych wydatków. Dodatkowo, w skład odszkodowania wchodzić będą także koszty opieki i utracone zarobki osoby poszkodowanej.

O tym jakie okoliczności sąd bierze pod uwagę przy ustalaniu wysokości zadośćuczynienia pisaliśmy tutaj.

Kto może udzielić Ci pomocy?

Czy podejrzewasz, że w trakcie Twojego leczenia doszło do błędu medycznego? W takiej sytuacji, możesz starać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych. Bez wątpienia, nasi prawnicy posiadają długoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw dotyczących błędów medycznych. Przede wszystkim, bezpłatnie przeanalizujemy dokumentację medyczną z Twojego leczenia, a także pomożemy ci uzyskać odpowiednie odszkodowanie i zadośćuczynienie. 

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz – to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!