fbpx
błąd lekarski przy porodzieStrona główna
niedotlenienie noworodkaniedotlenienie okołoporodowe
zamartwica płoduzamartwica
niewspółmierność porodowaniewspółmierność porodowa
makrosomia
poród kleszczowyporód kleszczowy
poród vaccumvaccum
zielone wody płodowezielone wody płodowe
łożysko przodującełożysko przodujące
 odklejanie łożyskaodklejenie łożyska
błąd przy porodzie BLOGBLOG

Blog Urazy i Błędy Okołoporodowe

Błędne wyobrażenia rodziców na temat urazów okołoporodowychBłędne wyobrażenia rodziców na temat urazów okołoporodowych i procesów sądowych w sprawach dotyczących błędów medycznych

Rozmawiając z potencjalnymi klientami, zauważyliśmy kilka typowych błędnych wyobrażeń na temat urazów okołoporodowych oraz cywilnych procesów sądowych dotyczących błędów medycznych przy porodzie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące urazów okołoporodowych, Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych jest do Twojej dyspozycji 24h/7!

bezpłatna porada prawna

Błędne wyobrażenia rodziców na temat urazów okołoporodowych: Jeśli do urazu nie doszło podczas porodu, to nie jest to obrażenie 

Wiele urazów okołoporodowych ma  miejsce w trakcie ciąży, porodu i zaraz po nim. Termin „uraz okołoporodowy” może być użyty do opisania każdego rodzaju urazu dziecka, które ma miejsce w:

  • późnej ciąży (np. nieprawidłowa opieka prenatalna i złe prowadzenie ciąży w sytuacji wystąpienia wewnątrzmacicznego zahamowania wzrostu płodu )
  • trakcie porodu
  • okresie niemowlęcym (np. zakażenie noworodka  w szpitalu lub uszkodzenia spowodowane nadmierną wentylacją)

Błędne wyobrażenia rodziców na temat urazów okołoporodowych: Trwałe urazy są zazwyczaj oczywiste

Trwałe skutki urazu okołoporodowego mogą nie ujawnić się przez wiele dni, tygodni, miesięcy lub nawet lat.

Na przykład długoterminowe skutki encefalopatii niedotlenieniowo – niedokrwiennej  przy porodzie (rodzaj uszkodzenia mózgu spowodowanego niedoborem tlenu) mogą ujawnić się na późniejszym etapie rozwoju dziecka.

Lekarze mogą zdiagnozować niedotlenienie u noworodka przy porodzie bardzo krótko po urodzeniu i zapewnić najnowocześniejsze leczenie zwane hipotermią terapeutyczną. Ten rodzaj leczenia dziecka w ciągu 6 godzin po porodzie może zminimalizować trwałe uszkodzenie mózgu. Niektóre dzieci po zastosowaniu hipotermii wracają do zdrowia, u innych zaś  dochodzi do porażenia mózgowego, padaczki lub niepełnosprawności intelektualnej.

Postawienie indywidualnej diagnozy i prognoz na przyszłość dla dziecka może wiązać się z długoterminowym oczekiwaniem. Konieczna jest baczna obserwacja czy dziecko przekracza określone etapy rozwoju. Niektóre dzieci zaczynają wykazywać subtelne opóźnieni rozwojowe  i oznaki stanów, które nie były widoczne we wczesnym dzieciństwie. Często bowiem pierwsze charakterystyczne symptomy widoczne są dopiero około drugiego, trzeciego roku życia dziecka.

Błędne wyobrażenia rodziców na temat urazów okołoporodowych: Rodzice mogą w dowolnym momencie złożyć pozew o błąd medyczny przy porodzie

W polskim prawie w sprawach o błędy medyczne przy porodzie rodzice w imieniu dziecka mogą dochodzić sprawiedliwości, aż do 20 roku życia małoletniego.

U osoby małoletniej bowiem, termin przedawnienia roszczenia o naprawienie szkody z tytułu błędu medycznego nie może skończyć się wcześniej niż z upływem lat dwóch od uzyskania przez tę osobę pełnoletniości. A zatem osoby poniżej 18 roku życia, mają więcej czasu na dochodzenie rekompensaty za szkodę w postępowaniu cywilnym.

Należy również pamiętać, że od 9 lipca 2018 roku obowiązują nowe regulacje dotyczące przedawnienia roszczeń. W konsekwencji, zgodnie z nowym brzmieniem art. 118 kodeksu cywilnego, termin przedawnienia roszczeń z tytułu błędu medycznego przypada na ostatni dzień roku kalendarzowego.

zadzwoń teraz

Błędne wyobrażenia rodziców na temat urazów okołoporodowych: Rodzice muszą zapłacić adwokatowi, aby ten wniósł sprawę do sądu 

Doświadczeni prawnicy Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych zajmujący się urazami okołoporodowymi nie pobierając na starcie od klienta ani jednej złotówki. Oznacza to, że klienci nic nie płacą, aż do momentu uzyskania przez nas prawomocnego wyroku sądowego przyznającego poszkodowanej rodzinie odszkodowania lub zawarcia ugody ze szpitalem, ubezpieczycielem lub lekarzem.

Rozwiązanie to daje pewność naszym klientom, że zrobimy wszystko, aby wygrać powierzoną nam sprawę. Do czasu prawomocnego wyroku to my bowiem pokrywamy wszelkie koszty prowadzenia postępowania takie jak:

  • konsultacje prawne
  • obsługa prawna
  • ekspertyzy medyczne na potrzeby przygotowania pozwu
  • przygotowani pozwu
  • przygotowanie wszelkich pism procesowych
  • stawiennictwo w sądzie itd.

A zatem inwestujemy poważne pieniądze, nasz czas i kilkuletnie zaangażowanie, aby zapienić naszym klientom sprawiedliwość oraz godne odszkodowanie, zadośćuczynienie oraz dożywotnią rentę z tytułu urazu okołoporodowego.

Błędne wyobrażenia rodziców na temat urazów okołoporodowych: ważne jest zatrudnienie prawnika, który ma biuro w pobliżu mojego miejsca zamieszkania 

Wielu poszkodowanych szukając prawnika do sprawy błędu okołoporodowego traktuje priorytetowo lokalizację kancelari. Uważając, że lokalny prawnik lepiej zrozumie sytuację i że codzienna komunikacja będzie łatwiejsza.

Kiedy jednak ludzie wybierają po prostu najbliższego adwokata reklamującego w dziedzinie błędów medycznych okołoporodowych, często trafiają do firmy, kancelarii,  która nie koncentruje się wyłącznie na tej dziedzinie prawa.

Lecząc się nie zaufasz lekarzowi ogólnemu przy wykonywaniu skomplikowanej operacji mikrochirurgicznej. Dlaczego więc masz zaufać i powierzyć swoją sprawę adwokatowi zajmującemu się wszystkimi dziedzinami prawa bez wieloletniej specjalizacji w urazach okołoporodowych?

Sprawa dotyczy przyszłości  Twojego dziecka i całej Twojej rodzimy!

Co więcej, samo posiadanie lokalnego biura nie oznacza wcale, że będziesz traktowany priorytetowo i że komunikacja będzie przebiegała bez zakłóceń. Niektóre firmy mają tak duże obciążenie, ze względu na przyjęcie wielu różnych spraw,  że ich interakcje z klientami są bardzo minimalne i bezosobowe.

W Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz fachowców z 20 letnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw okołoporodowych. Ponadto jesteśmy dumni z relacji, które budujemy z klientami. Nie tylko dążymy do uzyskania możliwie najlepszego werdyktu lub ugody, ale także do poprawy jakości życia Twojej całej rodziny w każdy możliwy sposób.

Dzieje się tak niezależnie od tego, czy mieszkasz w pobliżu naszej siedzimy, czy na terenie całym naszego kraju. Nasze fizyczne biuro znajduje się w Warszawie, ale zajmujemy się sprawami w całej Polski.

Skontaktuj się z prawnikiem doświadczonym w prowadzeniu spraw dotyczących błędów przy porodzie 

Jeśli podczas Twojego porodu doszło do nieprawidłowości, a w konsekwencji choroby Twojego dziecka, pomożemy Ci uzyskać należną rentę, odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

bezpłatna konsultacja prawna

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!